Modum, Sigdal og Krødsherad
ADHD Norge Modum, Sigdal og Krødsherad er lokallaget for deg som bor i Modum, Sigdal eller Krødsherad. Her kan du møte andre i samme situasjon, få informasjon og delta på aktiviteter og arrangementer.
Vi er et frivillig lokallag som arbeider for økt kunnskap og forståelse om ADHD. Gjennom møteplasser, informasjon, brukermedvirkning og samarbeid ønsker vi å bidra til et mer inkluderende samfunn for mennesker med ADHD og deres familier.
Ta gjerne kontakt dersom du har spørsmål, ønsker å delta på aktiviteter eller vil engasjere deg som frivillig.
Kontaktinformasjon
Aktivitetskalender
Lokallag
Om oss
Vi er et lokallag som ønsker å spre informasjon til aktuelle instanser og samarbeidspartnere, og å tilby vår kompetanse for å gjøre hverdagen til mennesker med ADHD, eller mennesker i deres omkrets, litt lettere. Vi ønsker mer fokus og kunnskap rundt ADHD, som ledd i et holdningsarbeid rundt denne diagnosen. Vi vil være et sosialt møtested hvor man kan møte andre i lignende situasjon for å utveksle erfaringer.
Vi ønsker å være en pådriver for å utvikle et tilbud for psykisk helsehjelp for de under 16 år med familie. Vi har også et ønske om å tilby et aktivitetstilbud for de som ikke har så mye utbytte av den sedvanlige organiserte idretten. Vi vil tilby sosiale aktiviteter av ulikt slag, for eksempel ake/skidag, medlemsmøter med mer. Vi kan være et sted du kan ta kontakt med om du bare trenger noen å snakke med eller trenger hjelp til mer praktiske ting som utfylling av søknader eller kunnskap om hvilke rettigheter du har i ulike sammenhenger.